Новости

Чи може «єдинник» займатися продажем цінних паперів?

ФОП, який здійснює операції з цінними паперами в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, не може бути платником єдиного податку.

Відповідно до пп. 291.5.1 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання юридичні особи та фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розд. III ПКУ.
Тобто, фізична особа – підприємець, яка здійснює операції з цінними паперами в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, не може бути платником єдиного податку.
Якщо фізична особа здійснює операції з власними цінними паперами, то інвестиційний прибуток від здійснення таких операцій оподатковується податком на доходи фізичних осіб на підставі п. 170.2 ПКУ. Зокрема, у разі отримання інвестиційного прибутку такій особі необхідно cплатити ПДФО за ставкою 18% та військовий збір за ставкою 1,5%. Крім цього, фінансовий результат від здійснення операції з інвестиційними активами фізична особа зобов’язана визначити у податковій декларації про майновий стан і доходи.