Новости

Період внесення платником ПДВ нового та попереднього найменування до податкових накладних/розрахунках коригування у разі змін даних

Порядок реєстрації особи як платника ПДВ регулюється ст.ст. 180 – 183 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) та Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233 із змінами і доповненнями (далі – Положення № 1130).

Перереєстрація платника податку здійснюється з дотриманням правил та у строки, визначені ст. 183 Кодексом для реєстрації платників податку, шляхом внесення відповідного запису до реєстру платників податку.

Відповідно до п. 4.1 розд. IV Положення № 1130 у разі перетворення юридичної особи – платника ПДВ або зміни даних про платника ПДВ, які стосуються податкового номера та/або найменування (прізвища, імені та по батькові (за наявності)) платника ПДВ і не пов’язані з ліквідацією або реорганізацією платника ПДВ, а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників ПДВ проводиться перереєстрація платника ПДВ.

Перереєстрація у зв’язку із зміною найменування (крім перетворення) (прізвища, імені та по батькові (за наявності)) платника ПДВ, який включений до Єдиного державного реєстру, здійснюється контролюючим органом без подання заяви платником ПДВ на підставі відомостей з цього Єдиного державного реєстру.

Відповідно до п. 4.3 розд. IV Положення № 1130 до дати перереєстрації платник ПДВ використовує попередні реквізити податкової реєстрації.

Якщо зміни у даних платника ПДВ стосуються найменування юридичної особи і такі зміни не пов’язані з реорганізацією юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, а також у разі зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи – підприємця при використанні попередніх реквізитів податкової реєстрації такий платник ПДВ зазначає одночасно нове та попереднє найменування (прізвище, ім’я, по батькові).

Таким чином, платник ПДВ у разі зміни у даних, що стосуються найменування юридичної особи та не пов’язані з реорганізацією юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу або перетворення, а також у разі зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи – підприємця зазначає у податкових накладних/розрахунках коригування одночасно нове та попереднє найменування (прізвище, ім’я, по батькові) від дня внесення даних щодо нового найменування юридичної особи у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань і до дня перереєстрації, здійсненої в порядку, запровадженому Положенням № 1130.
Головне управління ДПС в Одеській області