Новости

Податкову знижку громадяни мають можливість отримати до кінця року

Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), мають право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України (ПКУ).
Відповідно до ПКУ податкова знижка надається, якщо у фізичної особи протягом звітного року були втрати на:
▼ навчання;
▼ отримання доступного житла за державними програмами;
▼ оплату допоміжних репродуктивних технологій;
▼ відсотки за іпотечним кредитом;
▼ внески на благодійність;
▼ страхові платежі (внесків, премій) за договорами довгострокового страхування життя;
▼ пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення тощо.
Для отримання знижки необхідно:
► заповнити та по 31 грудня включно подати за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи (далі – Декларація);
► у Декларації вказати суму одержаного за рік доходу у вигляді зарплати, вид понесених витрат, їх розмір і розраховану суму ПДФО до повернення.
Після отримання Декларації визначається сума, що підлягає поверненню, яка громадянам перераховується протягом 60 днів поштовим переказом або на банківський рахунок.
Звертаємо увагу, що право на отримання податкової знижки не переноситься на наступні роки, тобто для отримання знижки за 2020 рік, необхідно подати декларацію до 31 грудня 2021 року включно.
Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО у звітному році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника ПДФО, нарахованого у вигляді заробітної плати.