Новости

Інформацію про доходи можливо отримати в Електронному кабінеті

З метою достовірного відображення інформації про доходи в деклараціях про майновий стан і доходи звертаємо увагу на можливість отримання відомостей про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків (далі – ДРФО) в електронному вигляді засобами електронного сервісу ДПС України Електронний кабінет.

В Електронному кабінеті можна сформувати запит на отримання відомостей із ДРФО про суми виплачених доходів та утриманих податків із використанням кваліфікованого електронного підпису (далі – Ключ), а також отримати відповідь на такий запит протягом декількох хвилин.

Для цього необхідно:

● здійснити вхід до Електронного кабінету за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua, обрати кнопку «ВХІД»;

● обрати Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг та тип Ключа;

● вибрати в меню позицію «ЕК для громадян»;

● обрати «ЗАПИТ ПРО СУМИ ВИПЛАЧЕНИХ ДОХОДІВ»;

● застосувати кнопку «СТВОРИТИ»;

● візуально перевірити реквізити у сформованому автоматично запиті;

● у разі виявлення помилок виправити свої реквізити;

● застосувати кнопку «ПЕРЕВІРИТИ»;

● обрати кнопку «ЗБЕРЕГТИ»;

● стати на створений запис (має змінитися колір), після цього обрати кнопку «ПІДПИСАТИ», завантаживши Ключ;

● стати на створений запис (має змінитися колір), застосувати кнопку «ВІДПРАВИТИ».

Інформація про доходи надійде на адресу електронної пошти, яку зазначили під час формування запиту, також її можна отримати в Електронному кабінеті, обравши в меню позицію «ВХІДНІ/ВИХІДНІ ДОКУМЕНТИ».

Нагадуємо, що відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533) підрозділ 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено новим п. 523, яким встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, подається до 01 липня 2020 року, крім випадків, передбачених розділом IV ПКУ, коли така декларація може бути подана пізніше цього строку.

При цьому вимоги п.п. 49.18.4 ст. 49 ПКУ у 2020 році не застосовуються, тобто граничний строк подання декларації за 2019 рік з терміну до 01 травня подовжується до 01 липня 2020 року.

Довідково: з інформацією, як оформити запит на отримання відомостей з ДРФО про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, також можливо ознайомитись у відеоуроці від податкової № 3 за посиланнями:

https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/videogalereya/videouroki/6067.html

https://youtu.be/_SKY0auOjSk

https://www.facebook.com/TaxUkraine/videos/284290552557638/

По матеріалам ГУ ДПС у Дніпропетровській області