Новости

В якій формі слід подавати заяву для реєстрації платником ПДВ?

Заява про реєстрацію особи як платника ПДВ подається в електронній формі

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що у разі обов’язкової чи добровільної реєстрації особи як платника податку на додану вартість необхідно подати реєстраційну заяву. Відповідно до п. 183.7 ПКУ заява про реєстрацію особи як платника податку подається до контролюючого органу засобами електронного зв’язку в електронній формі.
У реєстраційній заяві зазначаються підстави для реєстрації особи як платника ПДВ. Дані реєстраційної заяви мають бути достовірними та відповідати відомостям Єдиного державного реєстру.
З метою підтвердження достовірності відомостей така особа на вимогу контролюючого органу подає документи, що підтверджують такі відомості. Зокрема, будь-які первинні документи бухгалтерського обліку, що засвідчують факт здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню (акт виконаних робіт, касовий чек, платіжне доручення тощо). Ведення зазначених документів передбачено Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Мінфіну від 24.05.1995 р. №88.
Інші територіальні податківці зазначили, якщо особи, які реєструються платником ПДВ, зареєстровані як суб’єкти господарювання менше ніж 12 місяців від дати держаної реєстрації, то у заяві зазначаються дані за період від дати державної реєстрації.

За матеріалами news.dtkt