Новости

Як перевірити легальність придбаного товару?

Споживачі мають можливість за посередництвом спеціального сервісу у відкритій частині Електронного кабінету платника перевірити достовірність виданого їм фіскального чека.
Відповідно до пп. 1, 2 розд. ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13, фіскальний касовий чек на товари (послуги) – розрахунковий документ/електронний розрахунковий документ, створений у паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ), РРО або ПРРО при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги).

Одним із обов’язкових реквізитів фіскального касового чека є, зокрема, фіскальний номер касового чека/фіскальний номер електронного касового чека, дата (день, місяць, рік) видачі чека (для традиційних РРО час) та номер чека, які зазначаються в рядку 24 чека.
Спеціальний сервіс, за допомогою якого можна перевірити достовірність отриманого при купівлі товару фіскального чека, знаходиться у відкритій частині Електронного кабінету, доступ до якої здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особи.

Для пошуку та перегляду фіскального касового чека необхідно ввести фіскальний номер РРО, дату видачі чека (для традиційних РРО час) та номер чека.
Якщо фіскальний чек відсутній за результатами пошуку засобами Електронного кабінету, то необхідно повторно перевірити введені дані у пошукових реквізитах та повторити пошук.
Для пошуку та перегляду фіскального касового чека необхідно ввести фіскальний номер РРО, дату видачі чека (для традиційних РРО час) та номер чека.