Новости

Компенсація лізингодавцю витрат зі сплати штрафів

Товариство-лізингоотримувач орендує у лізингодавця транспортні засоби. Штрафи за порушення правил дорожнього руху, здійснені лізингоотримувачем, надходять до лізингодавця, який є власником транспортних засобів. Лізингоотримувач за умовами договорів з лізингодавцем упродовж трьох банківських днів відшкодовує (компенсує) суму сплачених лізингодавцем штрафів. Товариство запитує, чи включаються такі кошти до бази оподаткування ПДВ.

У разі якщо лізингодавцем отримуються кошти від лізингоотримувача у розмірі штрафів за порушення правил дорожнього руху, здійснені лізингоотримувачами, у тому числі за договорами фінансового лізингу, і такі кошти є складовою частиною орендної (лізингової) плати, операція з постачання якої є об’єктом оподаткування ПДВ, то такі кошти включаються лізингодавцем до бази оподаткування ПДВ у загальновстановленому порядку.

Якщо за умовами договорів сума коштів, отримана лізингодавцем від лізингоотримувача у розмірі штрафу за порушення правил дорожнього руху, здійснене лізингоотримувачем, розглядається як сплата штрафних санкцій, то до бази оподаткування ПДВ такі кошти не включаються відповідно до абзацу другого п. 188.1 ст. 188 ПКУ.

/ІПК від 06.04.2021 р. № 1381/ІПК/99-00-21-03-02-06/