Новости

Виправлення інформації про загальні показники підприємницької діяльності

Яким чином ФОП - платник ЄП першої - третьої груп може виправити інформацію, зазначену у розділі I "Загальні показники підприємницької діяльності" Податкової декларації платника ЄП - ФОП, та з якого періоду подається уточнююча Декларація за оновленою формою у редакції наказу Мінфіну України від 09.12.2020 N 752?

01 січня 2021 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 09.12.2020 N 752 "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року N 578" (далі - Наказ N 752), згідно з яким, зокрема, форма Податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 N 578, зі змінами та доповненнями, викладена в новій редакції.

Податкова декларація платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця за оновленою формою, у редакції Наказу N 752, подається за податкові звітні періоди 2021 року (п. 2 Наказу N 752).

Самостійне виправлення помилок у розділі I "Загальні показники підприємницької діяльності" платники єдиного податку першої - третьої груп можуть здійснити шляхом подання за звітний період нової декларації з позначкою "Звітна нова" до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період або подає у наступних податкових періодах уточнюючу декларацію відповідно до ст. 50 розділу II Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI (далі - ПКУ).

Фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої - третьої груп, у разі самостійного виправлення інформації, відображеної у розділі I "Загальні показники підприємницької діяльності" Декларації за попередній звітний (податковий) рік, можуть подати до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період Декларацію з позначкою "Звітна нова" та після закінчення граничного строку подання декларації "Уточнюючу". При цьому у решті розділів Декларації відображаються показники що були зазначені у Декларації, яка уточнюється.

Обмежень щодо кількості поданих уточнюючих Декларацій ПКУ не встановлено.

Кожна подана уточнююча Декларація уточнює показники попередньо поданих Декларацій. При цьому уточнююча Декларація за оновленою формою, у редакції Наказу N 752, подається починаючи з 01 квітня 2021 року.