Новости

Оновлено довідники пільг

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 540).

Законом № 540 на певні періоди 2020 року скасовано оподаткування ПДВ ввезення медичних товарів, звільнено суб’єктів господарювання від сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку та орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у державній та комунальній власності.

Також Законом № 540 передбачено ряд преференцій для юридичних осіб – платників податку на прибуток підприємств.

У зв’язку з вищезазначеним, ДПС України оновлено довідники пільг станом на 02.04.2020, а саме

98/1 – податкових пільг, що є втратами доходів бюджету;

98/2 – інших податкових пільг.

У довідниках надано перелік пільг із податку на прибуток підприємств, плати за землю, ПДВ, акцизного податку, податку на нерухоме майно, місцевих податків та зборів, державного мита, а також початок та кінець дії пільг.

Нагадаємо, що востаннє платниками подавався Звіт про податкові пільги за 2019 рік. У подальшому облік сум податкових пільг, отриманих суб’єктами господарювання, здійснюватиметься контролюючими органами на підставі інформації, зазначеної такими суб’єктами господарювання у податкових деклараціях.

Ознайомитись із довідниками можна на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням

https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/dovidniki-/54005.html

По матеріалам ГУ ДПС у Дніпропетровській області