Новости

Використання РРО при торгівлі продукцією власного виробництва

Відповідно до п. 1 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами і доповненнями реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного суб’єкта господарювання.
Продукція, роботи, послуги (надалі - товари) належать до власного виробництва, якщо вони були повністю вироблені або піддані достатній переробці чи обробці з використанням виключно власного майна та власної або найманої робочої сили.

До повністю вироблених даним підприємством належать такі товари:

а) корисні копалини, видобуті підприємством;

б) самостійно вирощена рослинна продукція та живі тварини;

в) продукція, одержана від живих тварин;

г) мисливського, рибальського промислу;

д) морського промислу, які добуті або вироблені в Світовому

океані суднами підприємства;

е) вторинна сировина і відходи, які є результатом виробничих

операцій, здійснених даним підприємством.

Товари вважаються підданими достатній переробці чи обробці даним підприємством, якщо  декларовані товари, виготовлені підприємством, класифікуються в тарифній позиції іншій, ніж вироби чи матеріали, придбані підприємством і використані для виготовлення цих товарів, при цьому повинна проходити зміна класифікаційного коду товару (по УКТ ЗЕД) на рівні будь-якого з перших чотирьох знаків.


До продукції власного виробництва відноситься продукція, яка виробляється та реалізується самим підприємством в єдиному технологічному процесі з використанням власної або найманої робочої сили.