Новости

Отримання права на використання програмного забезпечення від нерезидентаСитуація: Підприємство має намір отримати право на використання програмного забезпечення, а також послуги з технічної підтримки від нерезидента з місцем реєстрації в Естонській Республіці. Програмне забезпечення планується використовувати для особистих потреб Товариства. Товариство запитує, як такі операції оподатковуються та відображаються у податковій звітності з ПДВ.
Якщо згідно з ліцензійним договором умови використання програмної продукції (комп’ютерної програми та/або її компонентів) не обмежені функціональним призначенням такої продукції і її відтворення не обмежене кількістю копій, необхідних для такого використання, та/або умови передачі права на розповсюдження примірників програмної продукції передбачають надання права на їх відтворення або якщо їх відтворення не обмежено використанням кінцевим споживачем, то отримання платежу як винагороди за надання вказаного права на використання програмної продукції/розповсюдження примірників програмної продукції для цілей оподаткування ПДВ визначається як роялті та відповідно така операція не є об’єктом оподаткування ПДВ (пп. 196.1.6 ст. 196 ПКУ).
Якщо за ліцензійним договором вищезазначені умови використання такої програмної продукції (комп’ютерної програми та/або її компонентів) обмежені функціональним призначенням, то отримання платежу як винагороди за надання права на використання такої програмної продукції/розповсюдження примірників програмної продукції не вважатиметься роялті, а такий платіж є оплатою вартості поставленої програмної продукції (комп’ютерної програми та/або її компонентів), у тому числі її копій, операція з постачання якої звільняється від оподаткування ПДВ на підставі п. 261 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.
У податковій звітності з ПДВ обсяг постачання та суму ПДВ за операціями нерезидента з постачання резиденту (платнику ПДВ) послуг необхідно відображати такому резиденту (платнику ПДВ) як отримувачу послуг і податковому агенту нерезидента у рядку 6 (колонки А і Б) розділу І «Податкові зобов’язання з ПДВ», а обсяг придбання та суму дозволеного податкового кредиту у рядку 13 (колонки А і Б) розділу ІІ «Податковий кредит» податкової декларації з ПДВ, а також у відповідних додатках до податкової декларації з ПДВ.
/ІПК від 11.01.2021 р. № 119/ІПК/99-00-21-03-02-06/