Новости

Коди КОАТУУ в податковій звітності за 2021 рік

Джерелом інформації для оновлення КОАТУУ є рішення Верховної Ради України, опубліковані у "Відомостях Верховної Ради України", а також оприлюднені дані про адміністративно-територіальні одиниці на порталі ВРУ (рубрика "Ресурси", довідник "Адміністративно-територіальний устрій").

При подачі звітності платникам податків необхідно вказувати у звітності за 2021 рік нові коди КОАТУУ.
Оновлений довідник місцевих бюджетів на базі змінених кодів КОАТУУ затверджено наказом Мінфіну від 10.12.2020 р. № 756 «Про внесення змін до довідника місцевих бюджетів».
У податковій декларації з рентної плати, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 01.08.2015 р. № 719 «Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати» (далі – Декларація № 719):
у рядку 6 рядка 2 «Код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ» Декларації № 719 зазначається код КОАТУУ за місцезнаходженням контролюючого органу, до якого подається Декларація № 719;
у рядку 3 «Код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ» додатків 1-3,5 та 7 до Декларації № 719 зазначається код КОАТУУ територіальної громади;
у рядку 5 «Код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцезнаходженням об’єкта» до Декларації № 719 зазначається код КОАТУУ місця здійснення діяльності платника;
у рядку 3 «Код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ» додатків 4,6,10-11 до Декларації № 719 зазначається код КОАТУУ територіальної громади.
У податковій декларації екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 р. № 715 «Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку» :
у рядку 7 рядка 2 «Код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ» Декларації № 715 зазначається код КОАТУУ за місцезнаходженням контролюючого органу, у якому платник перебуває на обліку як платник екологічного податку;
у рядку 3.1 рядка 3 «Код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцем обліку платника» додатків 1-3 до Декларації №715 зазначається код КОАТУУ територіальної громади, у якій платник перебуває на обліку як платник екологічного податку;
у рядку 3.2 рядка 2 «Код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцем розташування джерела забруднення» додатків 1-3 до Декларації №715 зазначається код КОАТУУ за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, здійснення скидів у водні об’єкти, розміщення відходів відповідно.
Зазначатися має код органу самоврядування, а не територіально-адміністративної одиниці (населеного пункту), який є адміністративним центром новоствореної територіальної громади.
Якщо одна юридична особа має декілька об'єктів оподаткування на території різних адміністративних одиниць, то до податкового органу за місцезнаходженням кожного з об'єктів подають окремі податкові декларації, тобто за різними кодами КОАТУУ. Це стосується і випадку, коли всі території підпорядковані одному податковому органу. Податкові зобов'язання за кожною з таких декларацій також сплачують окремо щомісяця – до різних бюджетів за місцезнаходженням конкретного об'єкта оподаткування.
У випадку подання податкової звітності з невірно вказаним КОАТУУ в податковому органі за місцезнаходженням об'єкта виникає факт неподання або несвоєчасного подання податкової декларації. Тоді до платника податку можуть застосовуватися штрафні санкції відповідно до статті 120 Податкового Кодексу України.
При самостійному виявленні помилки платник повинен подати декларації:
- за КОАТУУ, який вказано невірно, – уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити до зменшення податкове зобов'язання;
- за вірним КОАТУУ – податкову декларацію за типом "Звітна".
19
Елена Васюк, Наталия Юрченко и ещё 17
Поделились: 7
Нравится
Комментировать
Поделиться